O projektu

Projekt Sněžnice pro všechny, který byl financován EU ve spolupráci s Euroregionem Beskydy, vznikl z nápadu několika nadšenců pro zimní turistiku a pohyb na sněžnicích.

Cílem projektu je seznámit širší veřejnost s novými trendy v zimní turistice, umožnit zájemcům z řad jednotlivců, turistických oddílů, mládeži na školách a dalším společenským a sportovním uskupením vyzkoušet sněžnice. Naučíme se je správně používat. Na túrách dále rozvineme znalosti v orientaci v zasněžené přírodě, zásady první pomoci. To vše při dodržování zásad ochrany přírody.

Rozvíjet spolupráci s polským partnerem projektu, organizovat nadále společné akce, které budou zaměřené nejen na turistiku zimní. Pořádat společné besedy a semináře, hledat nové možnosti příhraniční spolupráce.

Beskydy jako celek se svou polohou na pomezí tří států – Česka, Polska a Slovenska-jsou ideální pro pohyb v přírodě. A to ve všech ročních obdobích. V zimě je však terén hůře schůdný. Sněžnice se v trvale zasněžených oblastech používají od nepaměti, kdy sloužily především při lovu a dlouhých přesunech za lepšími podmínkami k životu. V současnosti je oživila turistika především v severských zemích a Alpách. Pokud neholdujete běžkaření nebo skialpovému lyžování, jsou sněžnice pro zájemce o zimní turistiku tím pravým řešením pro výšlapy do zasněžené přírody.

Aktuality

Zimní kurz - Malá Fatra

Kurz pohybu na sněžnicích - Vrátna Dolina, Velký Rozsutec a další

» Více informací

Zimní kurz - Jeseníky

Kurz pohybu na sněžnicích - Hrubý Jeseník, osada Vidly

» Více informací